fbpx

таг: Жаир

Болсонаро повторно хоспитализиран поради болки во стомакот

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро беше итно пренесен во болница поради силна болка во стомакот, за...

Болсонаро е првиот претседател кој може да биде обвинет за загрозување...

0
Жаир Болсонаро, претседателот на Бразил, би можел да стане и првиот претседател во светот кој...

Бразилскиот претседател Болсонеро казнет за неносење маска

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро е казнет со 108 долари за учество на мотоциклистички настан во државата Сао Паоло, на кој не носеше маска...

Дали израелскиот спреј за нос е лекот за корона?

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска изјави дека неговата Влада ќе побара дозвола за итна употреба на спреј за нос против Ковид-19, развиен...

Болсонаро наместо да се справува со Ковид-19 сака да биде на...

0
Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро изјави дека тој може малку да направи за епидемијата со Ковид-19 и оти „повеќе би сакал да биде...