таг: Ефикасноста

Директор на Гамалеја: Вакцината Спутник во комбинација со Спутник лајт штити...

0
Ефикасноста на руската вакцина Спутник В против варијантата омикрон изнесува 75 отсто, соопшти денеска директорот на епидемиологија и микробиологија на Гамалеја, Александар Гинтсбург....

Центарот за епидемиологија и микобиологија „Гамалеја“ објави колку е ефикасна „Спутник“...

0
Ефикасноста на вакцината „Спутник V“ (Спутник В) против индискиот сој на корона е околу 90 проценти, изјави заменик директорот на Центарот за научно...

Tретата руска вакцина против ковид-19 e ефикасна повеќе од 80 отсто

0
Ефикасноста на третата руска вакцина против ковид-19, „КовиВак“, е поголема од 80 отсто, според првичните податоци, објави руската новинска агенција „Интерфакс“. Рускиот...

Израелските експерти: Ефикасноста на вакцината на Фајзер е 95 отсто

0
Ефикасноста на вакцината на компанијата Фајзер е 95 отсто, а шансата лицето кое примило две дози повторно да се зарази е еден спрема...

Гинзбург: Спутник лајт како привремено решение ќе штити 4 до 5...

0
Должината на ефикасноста на вакцината Спутник лајт ќе биде три до четири пати пократка од имунитетот обезбеден од Спутник V, изјави денеска Александар...

Оксфорд наскоро со податоци за ефикасноста на вакцината против британскиот вид...

0
Податоците за ефикасноста на вакцината, што ја разви Универзитетот Оксфорд, против британската мутација на коронавирусот, ќе бидат готови до следната недела. Тоа го...

Путин: Ќе се вакцинирам, руската вакцина штити 97 проценти

0
Ефикасноста на руската вакцина Спутник V против коронавирусот достигнува 97 отсто, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин и вети дека ќе се вакцинира....