fbpx

таг: Ефективноста

По четири месеци бустер дозата ја губи силата

0
Ефективноста на третата доза на „Фајзер“ и „Модерна“ против корона вирусот е значително намалена до четвртиот месец по примањето на вакцината, според новата...

Ефикасноста на вакцината на „Фајзер“ се намалува шест месеци по втората...

0
Ефективноста на вакцината против Ковид -19 на производителот „Фајзер и Бионтек“ се намалува на 47 проценти од 88 проценти, шест месеци по втората...