таг: Еуро

Македонија без Зајков, Адеми и Димитриевски против Фарските Острови

0
Македонија со победа ги отвори квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонија, синоќа со головите...

Лига на нации: Македонија стартува на гости против Бугарија

0
Македонија има одлична шанса за пласман на ЕУРО 2024 преку Лигата на нации на УЕФА. По ждрепката во Нион, по која македонската репрезентација се најде...

Убедливи победи на Еуро Никел и Академија ФМП

0
Еуро Никел имаат серија од две победи по ред по лошата серија на почетокот на сезоната. Кавадарчани на домашен терен го совладаа Куманово...

Италија преку пенали е првиот финалист на ЕУРО 2020

0
Првото полуфинале на ЕУРО на Вембли го одиграа репрезентациите на Италија и Шпанија. По 90 минути беше 1:1, во продолженијата мрежите мируваа, а ...

Спинацола се јави од болницата и им испрати порака на своите...

0
Леонардо Спинацола одигра одлично ЕУРО, а потоа се случи најголемата лоша среќа што може да му се случи на фудбалер. На...

Познати паровите од нокаут фазата на Копа Америка: Една од репрезентациите...

0
Покрај ЕУРО, ова лето се игра уште едно континентално натпреварување. Станува збор за легендарната Копа Америка, каде се натпреваруваат најдобрите репрезентации...

Велшаните немоќни во Амстердам: Првиот четвртфиналист на ЕУРО е Данска!

0
Почна нокаут фазата на ЕУРО. На првиот натпревар од осминафиналето во Амстердам се натпреваруваа репрезентациите на Велс и Данска, а Данците...

Клуб од Примера се интересира за Дарко Веловски!

0
Велковски пред Еуро 2020 доби нов едногодишен договор од Риека. Дарко Велковски, еден од столбовите во одбраната на нашата...

ВИДЕО: Спектакуларно предавање на топката со автомобил на теренот

0
Денеска започна ЕУРО 2020, со натправар помеѓу Турција и Италија. Организаторите ни приредија спектакуларно отварање на Европското првенство. ...

Кои се прекарите на тимовите на ЕУРО 2020?

0
Прекарите на тимовите ЕУРО 2020 беа инспирирани од животни, хералдика и страни што ги дефинираат ерата. Отфрлајќи ги енциклопедиите и пребарувајќи ги...