fbpx
6 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: Етна

ВИДЕО: Спектакуларна ерупција на вулканот Етна

0
Вулканот Етна вечерва повторно еруптира. Новите ерупции почнаа на почетокот на оваа недела, а вулканот со денови исфрла облаци чад и пепел...

(ВИДЕО) Се разбуди Етна! Најголемиот вулкан во Европа исфрли лава и...

0
Се разбуди најголемиот и највисок активен вулкан во Европа, Етна, објавија италијанските медиуми. Italian authorities issue ash advisory after eruption of...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
81 %
0.5kmh
0 %
саб
19 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
6 °

Последни објави