fbpx

таг: ЕС

Мишел до Бајден: Заедно да изградиме посилни Европа и САД

0
Претседателот на Европскиот совет (ЕС), Шарл Мишел, предложи нов темелен договор со новоизбраниот претседател на САД, Џо...

Мишел: Договорот со Велика Британија е најдобар исход за сите наши...

0
Претседателот на Европскиот Совет (ЕС), Шарл Мишел изјави дека постигнувањето на договор за воспоставување на блиски односи меѓу Европската Унија (ЕУ) и...

За секој случај по средбата со Макрон: И Шарл Мишел во...

0
Претседателот на Европски Совет (ЕС), Шарл Мишел ќе биде во самоизолација поради превенција, изјави портпаролот на Европска Унија (ЕУ). Тој  имаше средба со...

И Мишел во самоизолација по средбата со Макрон

0
Претседателот на Европски совет (ЕС) Шарл Мишел ќе биде во самоизолација поради превентива, изјави портпаролот на Европска Унија, Тој имаше средба со...