fbpx

таг: Естонија

ВИДЕО+ФОТО | Естонецот не е влезе финалето, но ја освои неофицијалната...

0
Претставникот на Естонија на овогодинешниот натпревар за песна на Евровизија, Уку Сувисте, настапи вчеравечер, во второто полуфинале на натпреварот, а социјалните мрежи...

ЕУ треба да сподели вакцини против Ковид-19 со балканските соседи

0
Бугарија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Финска, Унгарија, Летонија, Литванија, Полска, Романија, Словачка и Шведска наведуваат дека ЕУ нема да биде безбедна од Ковид-19...