fbpx

таг: Ескобар

Ескобар, побара од Косово и Србија да се обврзат дека нема...

0
Американскиот пратеник за Западен Балкан Габриел Ескобар, изјави дека целта на неговата посета на Косово и Србија оваа недела е да...

Ексобар и Лајчак од Приштина: Да се применат сите договори

0
Американскиот претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, на неодамнешната прес-конференција пред заминувањето за Србија повика на спроведување на сите договори постигнати...

Ескобар: Отворен Балкан нема да биде ефикасен без учество на сите...

0
Специјалниот пратеник на американската администрација за Западен Балкан, Габриел Ескобар ги повика лидерите во регионот да се фокусираат на мултиетничкото помирување....