fbpx

таг: ескалира

Тензично за време на протестот на ОВВ ОВК пред косовското собрание

0
Протестот на ветераните на Ослободителната војска на Косово ескалира откако дел од демонстрантите влегоа во дворот на Собранието на Косово. Протестот...