fbpx

таг: ескалација

Русија испраќа десетици илјади војници за офанзива во источна Украина

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски предупредува на ескалација на руските напади во источна Украина. Тој ги коментираше и последните одлуки на земјите...

Коронавирусот повторно ги затвора фудбалските стадиони

0
Соочена со ескалација на бројот заразени со коронавирус, германската сојузна покраина Саксонија забрани присуство на навивачи на спортските терени до 12 декември, како...