fbpx

таг: ескалацијата

Се зголемува бројот на жртви во израелско-палестинскиот конфликт

0
Во ескалацијата на судирите меѓу Израел и Хамас, бројот на жртви денеска се зголеми на најмалку 43 убиени во Газа и шест во...