fbpx

таг: ерменската

Ереван на нозе: Пашинјан потпишал капитулација со Азербејџан

0
Неколку илјади приврзаници на ерменската опозицијата денеска организираат Марш на достоинството во центарот на Ереван, барајќи оставка од премиерот на Ерменија Никол...