таг: ЕП

ЕП одобри „План за закрепнување“ од 700 милијарди евра

0
Европарламентот (ЕП) денеска го одобри „Планот за закрепнување“, со што се отвори патот за пристап до членките...

ЕП: Европа да ја запре изградбата на руски гасовод поради апсењето...

0
Европскиот Парламент (ЕП) со големо мнозинство усвои резолуција со која ја повикува Европската Унија веднаш да ги...