таг: епицентар

Силен земјотрес ја погоди источна Индонезија

0
Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала чиј епицентар бил под морето денеска потресе дел од источна Индонезија, но...

Вибрациите не престануваат: Петриња вечерва се „тресеше“ со јачина од 3,5...

0
Прилично силен потрес со епицентар на шест километри западно од Петриња е почувствуван вечерва со магнитуда од 3,5 степени според Рихтеровата скала. Вечерашниот...