fbpx

таг: епидемиолошки

СЗО: Омикрон е регистриран во 57 земји

0
Во неделниот епидемиолошки билтен на СЗО се посочува дека од 7 декември 2021 година, омикрон...

Најрелевантниот европски институт тврди: Вакцинираните не можат да пренесат корона

0
Германскиот епидемиолошки институт „Роберт Кох“ објави дека луѓето вакцинирани против корона вирусот немаат никаков ризик од пренесување на заразата, по што германскиот министер...

Финска влегува во тринеделна „блокада“, премиерката подготвена да прогласи вонредна состојба

0
Премиерката на Финска, Сана Марин, најави построги тринеделни епидемиолошки мерки поради зголемувањето на бројот на новоинфицирани со...