fbpx

таг: епидемиолошките

Белгија укинува, а Словенија олабавува голем дел од епидемиолошките мерки

0
Белгија ги укинува, Словенија ги олабавува епидемиолошките мерки Белгија и Словенија најавија олабавување на епидемиолошките...

Словенија размислува да воведе партиципација при хоспитализација на невакцинирани лица

0
Во Словенија, која деновиве бележи пад на епидемиолошките трендови во пандемијата, размислуваат за еден вид парична казна за оние кои не...

Протести во Загреб против ковид потврди

0
Во Загреб граѓаните излегоа на протест против ковид потврдите и епидемиолошките мерки, пренесуваат локалните медиуми....

„Црвена Јабука“ имале концерт, Брнабиќ најави казни и нови мерки

0
Салата Комбанк ги прекршила епидемиолошките мерки што се на сила во Србија и поради тоа најверојатно ќе биде казнета. Имено синоќа групата...