fbpx

таг: епидемиолошка

Од 19 јануари нов режим за влез во Бугарија

0
Поради влошената епидемиолошка  ситуација во Република Бугарија и во Европа, согласно најновата одлука на бугарското...

Црвена зона во делови од Грција, на овие места се воведува...

0
Поради влошената епидемиолошка состојба и зголемениот број нови случаи на Ковид-19, а по препорака од надлежната комисија, грчкиот остров Закинтос и градот Ханија...

Од денеска свадби и во затворен простор

0
Во услови на стабилна епидемиолошка состојба Владата донесе одлука од денеска да се дозволи организирање на свадби...

Сараево под клуч за викенд

0
Поради влошената епидемиолошка состојба, Кантонот Сараево воведува мерка затворање од петок во 20 часот до понеделник во 6 часот наутро, пренесува Кликс.ба. ...