fbpx

таг: епидемиологија

Русија го одобри производството на вакцината „Спутник В“ во Србија

0
Рускиот  Институт за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ го потврди квалитетот на вакцината произведена на белградскиот Институт „Торлак“ и го одобри производството на вакцината...

Творецот на Спутник V открива: Дали е можно да се реинфицирате...

0
Директорот на Центарот за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинцбург, откива како ја регистрирале првата вакцина на светот против коронавирусот, како по вакцинацијата...

Во Русија регистриран првиот тест во светот за детектирање на британската...

0
Централниот научно-истражувачки институт за епидемиологија на Федералната служба за фитосанитарен надзор на Русија (Роспотребнадзор) го разви и...