fbpx

таг: Епидемилогот

Даниловски: Омикрон е позаразен но помалку опасен

0
Епидемилогот Драган Даниловски во вестите на Сител рече дека вирусната варијанта Омикрон на Ковид-19 се шири четири пати повеќе и со тоа...