fbpx

таг: Ентони

Блинкен во ненадејна посета на Украина

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен дојде во ненадејна посета на Киев за да вети нова помош за Украина и другите земји...

Главниот американски епидемиолог Фаучи се пензионира по 50 години служба

0
Водечкиот американски епидемиолог и главен здравствен советник на Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека ќе...

Блинкен: Воените вежби на Кина се ескалација

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави денеска дека воените вежби на Кина насочени кон Тајван,...

„Црниот вонземјанин“ очаен – не може да најде работа

0
Ентони Лофредо од Франција, кој радикално го праеобрази своето тело, сакајќи да биде „црн вонземјанин“, сега се соочува со нови проблеми – тој...

Најпознатиот епидемиолог во светот е заразен со коронавирус

0
Ентони Фаучи, водечкиот американски епидемиолог и еден од клучните јавни функционери во кампањата за сузбивање...

Блинкен ја обвини Русија дека ја користи храната како оружје во...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја обвини Русија дека ја користи храната како оружје во...

Новиот американски извештај за човековите права предупредува на глобален тренд на...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја осуди „алармантната рецесија на демократијата“ и почитувањето на човековите...

Блинкен: Оние кои ги извршија убиствата во Буча ќе одговараат за...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен рече дека фотографиите од големиот број Украинци убиени во Буча...

Блинкен: Кина ќе сноси последици ако и помогне на Русија

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека американскиот претседател Џозеф Бајден јасно ќе му стави...

Блинкен ја откажа закажаната средба со Лавров

0
Американскиот министер за надворешни работи Ентони Блинкен објави дека нема да се сретне со неговиот...