fbpx

таг: енергенси

Бундесбанк: Забраната за увоз на руски енергенси може да ја турне...

0
Целосната забрана за увоз на руски енергенси може да ја турне германската економија во рецесија, предупреди денеска Централната банка, истакнувајќи дека...

Совет за безбедност, Македонија безбедна, но институциите да бидат будни

0
Безбедносната состојба во земјава е стабилна, а има и доволно стоковни резерви и енергенси, било констатирано на седницата на Советот за...