fbpx

таг: Ендрју

Филмот „Русокоса“ доби 14-минутен аплауз во Венеција

0
Филмот „Русокоса“ на Ендрју Доминик дебитираше со долги 14-минутни овации за време на светската премиера на Филмскиот фестивал во Венеција. Ана де Армас,...

Најавен мјузикл за британскиот принц Ендрју

0
Принцот Ендрју ќе биде средишниот лик во сатиричен телевизиски мјузикл на британскиот Канал 4. Вториот син на кралицата Елизабета Втора се повлече...

Принцот Ендрју ќе плати за да нема судење за сексуален напад

0
Случајот против британскиот принц Ендрју за сексуална злоупотреба врз Вирџинија Џефри, покренат минатиот месец во Њујорк, денеска беше решен со вонсудска спогодба. Финансиските...

Бајден бара оставка од гувернерот на Њујорк поради наводи за сексуално...

0
Американскиот претседател Џо Бајден го повика гувернерот на Њујорк Ендрју Куомо демократ и гувернер со три мандати,...