fbpx

таг: Ендру

Прогласена „вонредна катастрофа“ во Њујорк

0
Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, потпиша указ со кој се прогласува „вонредна катастрофа“ со цел да се...

Кралицата Елизабета го добива единаесетото правнуче: Принцезата Беатрис по тајното венчање...

0
Ќерката на контроверзниот принц Ендру и внуката на британската кралица Елизабета Втора, принцезата Беатрис од Јорк и нејзиниот сопруг, Италијанецот Едоардо Мапели Моци,...

Ендру Куомо побара вакцини за државата Њујорк директно од „Фајзер“

0
Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, вчера побара од извршниот директор на „Фајзер“, Алберт Бурлу, оваа сојузна американска држава да ги купи дозите на...