fbpx

таг: Емполи

На денешен ден – 15 април

0
1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден Леонардо да Винчи, познат италијански сликар, скулптор, архитект, пронаоѓач, научник и мислител. Тој е...

ФОТО: Нов скандал во Италија, на тројца играчи на Емполи им...

0
Емполи со официјално соопштение реагира на одлуката на здравствената комисија да ги стави во карантин тројцата играчи Леонардо Манкузо, Роберто Пирело и Симон...