таг: Емирати

Претседателот на ОАЕ ќе има средба со Путин во Москва

0
Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед бин Зајед Ал-Нахјан утре ќе замине за Москва,...

Македонските каратисти пристигнаа на СП во Дубаи

0
Македонската карате репрезентација пристигна во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати на истокот од Арапскиот Полуостров, каде од вторник до недела ќе се одржи...