таг: Елтон

Сер Елтон Џон ѝ оддаде последна почит на кралицата

0
Сер Елтон Џон и оддаде почит на „милоста и пристојноста“ на тукушто починатата британска кралица Елизабета Втора на концертот во Торонто, Канада, одржан...

Бритни Спирс и Елтон Џон снимаат дует

0
Бритни Спирс и Елтон Џон снимија преработка на неговата песна „Tiny Dancer“ од 1971 година. Како што пишува „Пејџ сикс“ тие ја снимиле...

Елтон Џон е заразен со коронавирус, одложени два концерти од неговата...

0
Познатиот британски музичар Елтон Џон на Инстаграм објави дека е заразен со коронавирус и дека поради тоа ќе откаже два концерта во САД...

Елтон Џон со остра критика кон Ватикан: Велат дека хомосексуалните бракови...

0
Американскиот пејач Елтон Џон остро го критикуваше Ватикан за неодамнешните изјави за хомосексуалните бракови. Својот став го изјави на својот инстаграм-профил, каде...

Елтон Џон призна дека оди на состаноци за анонимни алкохоличари повеќе...

0
Пејачот Елтон Џон во минатото имал голем проблем со алкохолизмот, но дури и денес оди на состаноци за анонимни алкохоличари. Тоа музичарот...