таг: Елон

Илон Маск: „Ако вашиот шеф ви задава мака за објавување на...

0
реклама Сопственикот на X платформата Елон Маск планира да ги покрие правните трошоци на...

Ова се 10-те најследени профили на Твитер

0
реклама Елон Маск стана најследената личност на Твитер со 133,1 милиони следбеници. Тој го...

Го глуми Зеленски? – Илон Маск со еден детаљ предизвика внимание...

0
Елон Маск е на финалето на Светското првенство во Катар, а неговото доаѓање на стадионот предизвика внимание на социјалните мрежи поради еден моден...

„Гласот на народот е гласот на боговите“: Маск најави враќање на...

0
Елон Маск синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на Твитер „под услов да не го прекршиле законот или...

„Гласот на народот е гласот на боговите“: Маск најави враќање на...

0
Елон Маск синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на Твитер „под услов да не го прекршиле законот или...

„Гласот на народот е гласот на боговите“: Маск најави враќање на...

0
Елон Маск синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на Твитер „под услов да не го прекршиле законот...

Спејс – ИКС потпиша договор со НАСА, ќе учествува во истражувањето...

0
Компанијата на Елон Маск, Спејс – ИКС потпиша договор вреден 178 милиони долари со НАСА за учество...