таг: Елизабет

Франција им оддаде почит на жртвите од терористичките напади од 13...

0
Француската премиерка Елизабет Борн денеска им оддаде почит на жртвите од нападите на 13 ноември 2015 година, со едноминутно молчење на...

Паника меѓу Французите, нема гориво на бензинските пумпи

0
Премиерката на Франција, Елизабет Борн, ја објави одлуката за мобилизирање на работниците во магацините за...

Макрон не ја прифати оставката на премиерката Елизабет Борн

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ја отфрли оставката на премиерката Елизабет Борн, соопшти утринава Елисејската палата,...

ВИДЕО | Елизабет Олсен го шокираше светот со својата изјава за...

0
Американската актерка Елизабет Олсен, една од близначките Олсен, даде интервју за емисијата „Keeping Secrets“, во кое, меѓу другото, зборуваше и за снимањето...