fbpx

таг: Елизабет

Макрон не ја прифати оставката на премиерката Елизабет Борн

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ја отфрли оставката на премиерката Елизабет Борн, соопшти утринава Елисејската палата,...

ВИДЕО | Елизабет Олсен го шокираше светот со својата изјава за...

0
Американската актерка Елизабет Олсен, една од близначките Олсен, даде интервју за емисијата „Keeping Secrets“, во кое, меѓу другото, зборуваше и за снимањето...