таг: електрични

Илон Маск ослободен од обвинението во САД дека во 2018 година...

0
Основачот на американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“, Илон Маск, е ослободен од обвинението за измама на инвеститори поради твит во...

Електричните автомобили освоија рекорден удел на пазарот во Европа

0
Продажбата на електрични автомобили постави нов рекорд на уделот на пазарот во Европската унија во...

„Тесла“ повлекува над 80.000 возила во Кина

0
Производителот на електрични возила „Тесла“ повлекува повеќе од 80.000 автомобили, поради проблеми со софтверот и безбедносните појаси, потврдија кинеските пазарно-регулаторни власти денеска. ...

„Тесла“ повлекува над 80.000 возила во Кина

0
Производителот на електрични возила „Тесла“ повлекува повеќе од 80.000 автомобили, поради проблеми со софтверот и безбедносните појаси, потврдија кинеските пазарно-регулаторни власти денеска. ...

„Тесла“ повлекува повеќе од 321.000 возила од американскиот пазар поради проблеми...

0
Производителот на електрични возила „Тесла“ повлекува повеќе од 321.000 возила од американскиот пазар затоа што задните светла на тие автомобили можеби повремено не...

„Тесла“ повлекува над 50.000 возила

0
Американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“ ќе повлече околу 54.000 возила со софтвер кој на возачите им нуди можност да ја намалат брзината...

Кина започнува масовно производство на летачки автомобили

0
Кинескиот производител на електрични возила „ИксПенг“ планира масовно производство на летачки автомобили до 2024 година, чија цена, како што е најавено, нема да...

Тесла го повлекува новиот автопилот поради проблеми со системот

0
Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми што се појавиле со системот....

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

0
Американскиот производител на електрични возила „Тесла“ го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него,...

Продажбата на хибридни и електрични автомобили лани во Франција се зголеми...

0
Продажбата на нови хибридни и електрични автомобили се зголеми за три пати во Франција во 2020 година во споредба со 2019 година,...