таг: електричната

Снежно невреме во Европа, делови без струја во Полска, Словачка и...

0
Обилниот снег во саботата предизвика прекин на електричната енергија и бројни сообраќајни несреќи во Чешка,...

ВИДЕО – Овој лустер не е само извор на светлина, туку...

0
Во електричната колекција на музејот Викторија и Алберт, во Лондон, само еден од над два...

„Фајненшл тајмс“: Цената на струјата во ЕУ урива рекорди

0
Цените на електричната енергија во Европа достигнаа рекордно ниво поради намалените испораки на гас од Русија, објави британскиот весник „Фајненшл тајмс“...