таг: екстремно

Поддржувачите на Болсонаро дивееја со часови, 400 уапсени – се огласи...

0
Поддржувачите на екстремно десничарскиот поранешен претседател на Бразил Жаир Болсонаро упаднаа во Конгресот, претседателската палата и Врховниот суд во бразилската престолнина...

Уапсени 25 осомничени членови на германска екстремна десница

0
Дваесет и пет осомничени членови и поддржувачи на екстремно десничарска терористичка група беа приведени изутрината...

Разнобојни, вкусни и многу здрави – еве како пиперките влијаат на...

0
Пиперките имаат екстремно ниски калории, а се многу богати со витамин Ц и други антиоксиданти. Во 100 грама свежи пиперки има само...

„Огнена топка“ го проби звучниот ѕид над Англија: Сe слушна силен...

0
Екстремно редок метеор познат како „дневна огнена топка“ денес го проби звучниот ѕид над Велика Британија. Луѓето во англиските провинции Дорсет, Сомерсет,...

Времена забрана за исклучување на струјата на граѓаните на Тексас

0
Поради зимската бура и екстремно ниските температури, властите во Тексас времено им забранија на компаниите за електродистрибуција да им доставуваат сметки за струја...