fbpx
12 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: екстремно

Времена забрана за исклучување на струјата на граѓаните на Тексас

0
Поради зимската бура и екстремно ниските температури, властите во Тексас времено им забранија на компаниите за електродистрибуција да им доставуваат сметки за струја...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
30 %
7.2kmh
0 %
нед
9 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави