таг: екстремната

Франција и Германија ја повикаа Италија да ги отвори своите пристаништа...

0
Франција и Германија побараа од новата италијанска влада предводена од екстремната десница да обезбеди безбедно пристаниште за речиси 1.000 луѓе спасени...

Макрон и Марин Ле Пен влегуваат во финалето на кампањата пред...

0
Францускиот претседател, центристот Емануел Макрон и лидерката на екстремната десница Марин Ле Пен, кои влегоа...