fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: екстремисти

Во Турција приведени над 150 странци поради сомневања за тероризам

0
Полицијата верува дека осомничените екстремисти планирале напади за новогодишната ноќ. Не беа откриени детали. Турските власти приведоа 267 осомничени во врска...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави