таг: екстремисти

Џихадисти фрлија бомба врз популарен ресторан во Сомалија – има загинати...

0
Исламските екстремисти фрлија бомба врз популарен ресторан во Могадишу, Сомалија, при што загинаа најмалку шест...

Во Турција приведени над 150 странци поради сомневања за тероризам

0
Полицијата верува дека осомничените екстремисти планирале напади за новогодишната ноќ. Не беа откриени детали. Турските власти приведоа 267 осомничени во врска...