таг: експертка

Експертка од СЗО: Омикрон варијанта не значи полесна форма на болест

0
Американскиот епидемиолог и експертка од Светската здравствена организација (СЗО) за Ковид-19, Марија Ван Керхове, истакна дека варијантата Омикрон не значи лесна форма на...

Три рецепти од Рената Трајчевска: Брависима!

0
Рената Трајчевска е експертка по италијански јазик, дописничка е на италијанската државна агенција АНЅА, за која работи веќе 20 години, и судски...