таг: Екрем

Имамоглу: Пресудата е политичка и незаконска

0
Градоначалникот на Истанбул, Екрем Имамоглу, изјави дека затворската казна што му ја изрече турскиот суд...

Катастрофална снежна бура ги зафати Турција и Грција

0
Турција и Грција ги зафати снежно невреме. Градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу изјави дека во...