fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: економски

Финишира петтиот пакет економски мерки за поддршка на стопанството и граѓаните

0
Се финализира петтиот пакет  економски мерки за помош на стопанството и граѓаните за справување со последиците од пандемијата со Ковид -19. Останува уште...

„Субвенционирањето на платите нема да се укине“ – Битиќи најави отплата...

0
Во петтиот економски пакет нема да има платежни картички како директна помош која ќе се влее во џебот на граѓаните, туку Владата планира...

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи не чувствува морална одговорност...

0
Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи не чувствува морална одговорност за магичното исчезнување на имињата на екс функционерите на Груевски, Кирил Миновски...

Битиќи: Угостителскиот сектор не е помалку поддржан – „Сите треба да...

0
Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи не се согласува со констатацијата на Независната угостителска комора дека...

ССК: Петтиот пакет да се донесе во јанаури, да има даночно...

0
Петтиот економски антикризен пакет да се донесе во јануари и да содржи мерки за одржување на ликвидноста, за даночно олеснување...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави