таг: Економските

Кавга на СДСМ и ВМРО за состојбата во економијата

0
Економските резултати на земјава повторно различно ги гледаат и пренесуваат власта и опозицијата. Во време на пандемија, за едните – економијата во Македонија...

Фирмите ќе се изначекаат на државната помош

0
Економските предлог-закони од петти сет мерки денеска не стасаа на разгледување на Комисијата за финансирање и буџет. По вчерашното гласање од страна на...