таг: Еколошката

Еколошката такса не се најде на денешната владина седница

0
Еколошката такса не се најде како точка на дневен ред на денешната владина седница. Според неофицијални информации...

Владата нема намера да се повлече од дополнителните 3,5 денари без...

0
Еколошката такса од 3,5 денари без ддв на горивата и намалување на ДДВ-то на струјата од 18...

Сојузот на стопански комори со критики за еколошката такса

0
Еколошката такса од 3,5 денари на дизелот и бензинот ќе влијае и по џебот на граѓаните но и врз целото стопанство. Бизнис заедницата...