таг: Ед

Ед Ширан доби уште една ќерка

0
Британскиот кантавтор Ед Ширан стана татко по втор пат. Според наводите, тој решил веднаш да го открие полот на бебето, па на Инстаграм...

Ед Ширан и Камила Кабело меѓу настапувачите на добротворниот Концерт за...

0
Групата „Сноу патрол“, Ед Ширан, Камила Кабело, Емели Санде и Грегори Портер се првите уметници најавени за Концертот за Украина – двочасовен настан...

Корона вирусот му ги „помати“ плановите: Ед Ширан е позитивен, ќе...

0
Британскиот кантавтор Ед Ширан е позитивен на коронавирус, но ќе продолжи да настапува и да дава интервјуа...

Ед Вудворд замина од „Олд Трафорд“

0
Извршниот директор на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд не веќе на оваа функција во тимот на Манчестер Јунајтед. Оваа информација беше најавена на...

Поранешната девојка на Ед Ширан ќе се омажи за негов „двојник“

0
Поранешната девојка на пејачот Ед Ширан, Атина Андрелос, годинава ќе се омажи за „двојник“ на Ед, пишуваат странските медиуми. Атина...