таг: едноставна

Украинците изјавија: “Ќе се бориме за секој метар од нашата земја“

0
Инвазијата на Украина не би била „едноставна прошетка во паркот“ за Русија, бидејќи украинските војници...

Оваа задача ги скара луѓето на Фејсбук: Ќе успеете ли да...

0
Една многу едноставна задача, која беше објавена на Фејсбук од порталот Брајт Сајд, раскара многу луѓе, кои се расправаат чиј одговор е точен....

„Те сакам“ – 3 хороскопски знаци кои најтешко ја изговараат оваа...

0
„Те сакам“, кратка и едноставна реченица, но воедно и моќна. Не можеме сите толку лесно да ја изговориме, но мора да признаеме...

За љубителите на ајвар: Направете ги овие мафини, прсти ќе излижете

0
Направете брза, едноставна и вкусна вечера или прекрасен појадок. Потребно е: 4 јајца 1 чаша (од 2 мл) масло 1 чаша кисело...