таг: едногодишен

„Ветувам голема борба“ – Томе Китановски ново засилување во Шкупи за...

0
Томе Китановски потпиша едногодишен договор со скопскиот ривал Шкупи.  Искусниот битолчанец во Шкупи доаѓа од редовите на...