fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Една

Од Меси се прости единствениот играч кој знаеше да „застане на...

0
Една ера заврши. Лионел Меси ќе носи друг клупски дрес за прв пат во кариерата. Откако во четвртокот Барселона објави заминување...

Олимпијада во Токио: Прв инфициран со ковид-19 и прво барање азил

0
На помалку од една недела пред почетокот на Олимписките игри во Токио, организаторите наидоа на голем проблем...

Халанд никогаш поблизу до трансфер: Пристигнува понуда од 175 милиони евра

0
Ерлинг Халанд е една од водечките теми во светскиот фудбал, а се уште е неизвесно каде ќе ја продолжи кариерата. Овој...

ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ ОД ВРТОГЛАВИТЕ СУМИ – доколку...

0
Грција останува една од омилените туристички дестинации за македонските државјани. По пауза од повеќе од една година, ова лето повторно се полнат...

Дибала ги фрли навивачите на Јувентус во транс со објават: Кој...

0
Една фотографија на Инстаграм не мора да значи апсолутно ништо, но ги израдува навивачите на Јувентус. Навивачите на торинскиот клуб се...

Таа беше прогласена за најубава судијка во светот на тенисот, но...

0
Маријана Велјовиќ важеше за една од најубавите судијки во светот на тенисот, но тоа сега нагло се смени. Судијката, која има потекло ...

Економијата пред и по пандемијата – помошта на реалниот сектор значи...

0
Поминавме една многу тешка година за целиот свет но и за нашите граѓани и нашето стопанство и ние сме земја која знае да...

ФОТО | Кристина и Галип се родители на дваесет деца: Сите...

0
Пред само една година, Кристина била мајка на едно дете. Сега има 20, а на пат е уште едно. Сите тие...

Во Албанија минатата година 215 самоубиства и 55 убиства

0
Самоубиствата и понатаму се една од најболните појави во албанското општество, што го потврдуваат високите бројки регистрирани и минатата година, јави дописничката на...

ФОТО: Џенифер Анистон го објави најсмешниот момент од сетот на...

0
Една од најпопуларните американски серии, која ги следеше животите на група пријатели во Њујорк во нивните 20-ти и 30-ти години, заврши со...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави