таг: Една

Недостигот на витамин Б12 може да предизвика и когнитивни тешкотии

0
Веројатно една од најважните хранливи материи за човековото тело е витаминот Б12, којшто е потребен за нормално секојдневно функционирање. Витаминот Б12 учествува...

За една година во Македонија се извршени три трансплантации на црн...

0
За една година во Македонија се извршени три трансплантации на црн дроб. Првата трансплантација се изведе на 25 ноември 2022 година и...

Еве колку кафе треба да пиете за подобро да функционира мозокот

0
реклама Една нова студија спроведена во Германија покажува како различните количини на внес на кага...

Столтенберг: Трупањето на српска војска нема да ги намали тензиите

0
Зачувувањето на мирот била една од главните теми на заедничката средба на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и српскиот претседател...

Пике конечно проговори за раскинувањето со Шакира: Луѓето не знаат ни...

0
реклама ПРЕД една година главна тема на социјалните мрежи беше раскинувањето на Шакира (46)...

Почести турбуленции за време на летовите

0
реклама Една неодамнешна студија покажа дека турбуленцијата во текот на летот, онаа која предизвикува потенцијално застрашувачки лет,...

Кои четири бои не треба да се најдат во спалната соба...

0
реклама Спалната соба е една од најважните простории во домот – нашето засолниште. Како резултат на тоа,...

По 13 години, во новиот блок од Психијатриската болница Скопје ќе...

0
По повеќе од една деценија завршен е еден од најважните проекти во здравството во нашата земја, истакна министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити...

После 13 години, во новиот блок од Психијатриската болница Скопје ќе...

0
По повеќе од една деценија завршен е еден од најважните проекти во здравството во нашата земја, истакна министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити...

Се снима документарната серија „Бекамови“

0
реклама Можеби една од најпознатите двојки од јавната сцена – Викторија и Дејвид Бекам работат...