таг: Единствената

Погубена првата жена во САД после 70 години! Осудена поради грозоморно...

0
Американските власти ја погубија Лиса Монтгомери, единствената жена во сојузниот затвор што чекаше да биде погубена, во средата рано наутро откако Врховниот суд...

САД по стапките на Чешка – откажан настапот на СП 2021

0
Чешка не е единствената репрезентација што поради коронавирус во последен момент го откажа учеството на СП 2021, откако вечерва и американскиот состав ги...

Ова е единствената земја која целосно го победи коронавирусот

0
Единствената земја која сега засега целосно го има елиминирано коронавирусот е Нов Зеланд, пренесе AP. Според премиерката Џасинда Ардерн, оваа цел е...