fbpx

таг: Единствената

Нов бонус на добивка до невероjатни 650% на 2win.mk

0
Видеолотарија Касинос Австрија ја збогати понудата на единствената легална платформа за интернет игри на среќа 2win.mk, од...

Струга Трим Лум се уште без пораз

0
Струга Трим Лум е единствената екипа во новата сезона од Првата фудбалска лига на Македонија која се...

Кулеба: Русија се обидува да шири терор во Одеса

0
Единствената цел на руските ракетни напади врз Одеса е терор, оцени украинскиот министер за надворешни...

Шведска првпат во историјата доби жена премиер

0
Шведска е единствената скандинавска земја која досега немала жена премиерПратениците во шведскиот парламент...

Во најава антиковид вакцина за бебиња и мали деца, првиот епидемиолог...

0
Децата до пет години се единствената група во Америка, но и во некои други земји,...

Успешна Македонка во Австрија: Д-р Слаѓана Стошиќ, лекарка специјалист во главната Виенска...

0
Д-р Слаѓана Стошиќ е единствената Македонка лекарка специјалист во главната Виенска клиника, која е и голем европски медицински центар, АКХ. Работи рамо...

Маја Дамевска од Прилеп: Гнојам од глава до петици и не...

0
Маја Дамевска од Прилеп е единствената жена во Македонија која што има дијагноза пемфигус вегетанс, ретка болест на кожата, за која што сака...

Погубена првата жена во САД после 70 години! Осудена поради грозоморно...

0
Американските власти ја погубија Лиса Монтгомери, единствената жена во сојузниот затвор што чекаше да биде погубена, во средата рано наутро откако Врховниот суд...

САД по стапките на Чешка – откажан настапот на СП 2021

0
Чешка не е единствената репрезентација што поради коронавирус во последен момент го откажа учеството на СП 2021, откако вечерва и американскиот состав ги...

Ова е единствената земја која целосно го победи коронавирусот

0
Единствената земја која сега засега целосно го има елиминирано коронавирусот е Нов Зеланд, пренесе AP. Според премиерката Џасинда Ардерн, оваа цел е...