таг: единица

Почна грејната сезона – ова се совети од пожарникарите како да...

0
Здружението на Хрватската противпожарна единица (ХВЗ) пред почетокот на грејната сезона издаде совети за граѓаните како да ја намалат можноста за пожар во...

Специјалци упаднале во погрешен стан – се извинија со 50 евра,...

0
Припадници на специјална единица на германската полиција СЕК, на крајот на јануари во Есен упаднале во погрешен стан, па му се извинија на...

Една година од нападот на Конгресот, САД формираат единица против домашен...

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден ќе формира нова единица во Министерството за правда за...