таг: Египетскиот

ЕГИПЕТСКИ ХОРОСКОП ЗА ЕСЕН 2022 ГОДИНА: Они се родени за пари...

0
Дознајте што ви носи египетскиот хороскоп за есента 2022 година. Египетскиот хороскоп се смета за еден од најстарите, а се смета и...

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

0
Египетскиот репрезентативец и напаѓач на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах, изјави денеска дека не бара ништо „посебно“ во преговорите за продолжување на соработката со...

По четири години Египет ја укинува вонредната состојба во земјата

0
Египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси изјави дека ја укинува вонредната состојба во земјата што беше...

Ливерпул сепак ќе му ја зголеми платата на Салах

0
Египетскиот фудбалер Мохамед Салах продолжува со одличните партии во дресот на Ливерпул и моментално е најдобриот играч на тимот од Енфилд. Управата...

Никој како Салах: Даде голови на девет меча по ред за...

0
Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах вчера постигна два гола во триумфот на Ливерпул кај Атлетико Мадрид (3-2) и така се запиша во историјата. ...

Мохамед Салах со повик до светските лидери: Ставете крај на смртта...

0
Египетскиот фудбалски репрезентативец и член на  Ливерпул, Мохамед Салах, ги повика светските лидери да помогнат да се...

Салах може да го замени Мбапе во ПСЖ

0
Египетскиот репрезентативец и напаѓач на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во редовите на ПСЖ во...