fbpx

таг: „Егзит“

„Егзит“ е првиот фестивал што продава билети со биткоин

0
Организаторите на музички фестивал „Егзит“ објавија дека настанот станува прв голем фестивал во светот што ќе овозможи купување билети со биткоини, односно...