таг: Евросонг

Познати првите 10 финалисти на Евровизија, меѓу нив и Србија и...

0
реклама На 67. издание на Евросонг, коешто почна вчера, во првата полуфинална вечер од...

Васил Гарванлиев е спремен на биде гласот на ЛГБТК заедницата за...

0
Нашиот претставник на овогодинешниот Евросонг, Васил Гарванлиев, во неодамнешно интервју за британскиот геј – магазин „Attitude“ изјавил дека да се биде...