fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: Европскиот

ЕП: Европа да ја запре изградбата на руски гасовод поради апсењето...

0
Европскиот Парламент (ЕП) со големо мнозинство усвои резолуција со која ја повикува Европската Унија веднаш да ги...

Мишел до Бајден: Заедно да изградиме посилни Европа и САД

0
Претседателот на Европскиот совет (ЕС), Шарл Мишел, предложи нов темелен договор со новоизбраниот претседател на САД, Џо...

Мишел: Договорот со Велика Британија е најдобар исход за сите наши...

0
Претседателот на Европскиот Совет (ЕС), Шарл Мишел изјави дека постигнувањето на договор за воспоставување на блиски односи меѓу Европската Унија (ЕУ) и...

Европскиот суд за човекови права ја осуди Турција за апсење на...

0
Големиот совет на Европскиот суд за човекови права строго ја осуди Анкара во случајот на прокурдскиот лидер Селахатин...

Механизам на ЕУ за „наредната генерација“: Постигнат договор за закрепнување и...

0
Германското претседателство и Европскиот парламент синоќа постигнаа прелиминарен договор за Механизмот за закрепнување и отпорност на кој отпаѓа најголем дел од...

Европскиот регулатор на лекови закажа вонреден состанок за 6 јануари, ќе...

0
Европскиот регулатор на лекови (ЕМА) за 6 јануари го закажа вонредниот состанок на кој ќе го процени барањето за одобрување на вакцината против...

Хрватска ја доби Словенија во спорот околу Љубљанска банка

0
Европскиот суд за човекови права соопшти дека Словенија не може да ја тужи Хрватска во име на Љубљанска банка за...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави