таг: европратениците

Купувајте електрични возила: Од 2035 година престанува производството на автомобили на...

0
Европратениците гласаа за ефективна забрана за продажба на нови бензински и дизел автомобили, како дел од широкиот пакет мерки за борба против климатските...

Европарламентот ја одбележува 20-годишнина од еврото

0
Денеска европратениците ќе ја одбележат 20-годишнината од еврото и ќе разговараат со претседателката на Европската...

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од...

0
Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат...

Партијата „Фидес“ на Виктор Орбан излезе од ЕПП

0
Одлуката доаѓа откако европратениците се согласија за промена на правилата за исклучување или суспензија на членовите на групата Партијата Фидес на унгарскиот...